1. 10. 2024

Pohár Drahanské vrchoviny v MTB Cross Country

29. září 2024 Blansko ČR
story

V nedělí 29. září proběhl závod Poháru Drahanské vrchoviny v Blansku. Na technicky náročné Cross Country trati se zúčastnili naši dva členové SK SKIVELO neslyšících Olomouc – Pavel Pastrnek a František Kocourek. Kluci absolvovali čtyři okruhy o celkové délce 12 km spolu ve stejné kategorii 40-49 let. Trasa závodu se svými převýšením a technickými úseky zejména skokánky byla stěžejní. Pavel si s těmito technickými úseky velmi dobře poradil a se svou dobrou výkonnosti dojel na pěkném 6. místě. Franta si v úvodních dvou kolech netroufl přejet skokánky, ale až ve třetím čtvrtém kole se otrkal a zkusil některé tyto úseky projet a dojel tak na 12. místě z 12 závodníku :-)

Pro Pavla to byla kvalitní příprava na Mistrovství Světa, které se bude konat cca za měsíc v Maďarsku.