14. 3. 2024

Lipica Open 2024

9. - 13. března 2024 Lipica SLO
story

Už je to pomalu tradicí zahajovat orienťáckou sezónu startem na oficiálním závodě Lipica Open ve Slovinsku. Letošní ročník 2024 se konal ve dnech 9. - 13. března 2024 v podobných krasových terénech jako v předchozích letech. Naše týmy byly složeny z běžců Anna Pangrácová, Lenka Hornová, Jan Semerád, Marek Spilka (všichni SK SKIVELO Olomouc), Marie Pangrácová a Kamil Klíma (všichni SK Olympia Praha SPS). Celkově se závodu zúčastnilo přes 1500 závodníků z 24 států. Oproti předchozím letům se s námi nezúčastnil náš reprezentační trenér Adam Hájek, který měl jiné pracovní povinnosti. Během závodů jsme také absolvovali sprintový trénink, který pro nás připravil Jan Semerád spolu s trenérem Adamem Hájkem, a probíhal v úzkých uličkách přímořského městečka Izola. Část závodníků si po tréninku dopřála osvěžení v chladném moři. Taky jsme si udělali malý výlet na Cerkev Svete Trojice u Orehovice. Všichni závodníci dokončili závody bez diskvalifikace a zranění se nám taky vyhlo. Oproti loňsku přestoupila Lenka Hornová do kategorie W21A. V celkovém pořadí se v ženské kategorii W21A nejlépe umístila Anna Pangrácová na 6. místě, hned za ní Marie Pangrácová na 7. místě a Lenka Hornová na 9. místě. V mužské kategorii M21A se nejlépe umístil Marek Spilka na 7. místě, Jan Semerád na 8. místě a Kamil Klíma na 17. místě.