Dny Hod Min
Dny Hod Min
12. 10. 2022

MČR maraton na kolečkových lyžích

Za krásného babího léta se v sobotní den uskutečnilo historicky první Challenger Ski Classics, který byl zároveň mistrovstvím České republiky v dálkových bězích na kolečkových lyžích. Na kvalitně obsazený závod v délce 55 km se také zúčastnil František Kocourek ze SK SKIVELO neslyšících Olomouc.
story

Trasa závodu byla velmi pěkná a pestrá, kterou si velmi pozitivně pochvalovali významní závodníci. Závodníky trať zavedla z Frýdavy na Lipenskou hráz, přes Přední Výtoň, Pasečnou, Korandu zpět do Přední Výtoně a vrcholil nahoře na Svatém Tomáši s celkem 800 metrů nastoupaných. Do cíle Franta dojel na 24. místě v čase 2:49:53 z celkové časti 46 závodníků. Ve večerních hodinách měli závodníci závěrečné vyhlášení celého seriálu EDS skiroll clasisc, který vyhral Standa Řezáč.