Dny Hod Min
Dny Hod Min
14. 3. 2017

Stručně z Mistrovství světa v alpském lyžování a snowboardingu neslyšících v Innerkrems (Rakousko)

Za slunného počasí se dnes uspořádal první závod lyžařů - disciplínou byl obávaný sjezd. Z původně přihlášených 10 žen nakonec do startovního pole nastoupilo pouze 5 žen a 1 juniorka. Jelo se jednokolově. Náš benjamínek, teprve šestnáctiletá Marcela Procházková, pro kterou je účast na světovém mistrovství premiérou, závod zkusila jako předjezdec. Svůj strach překonala s velkou noblesou. Po krátké chvíli už byly známy výsledky mezi ženami. Naše Tereza Kmochová dojela pro stříbro. Za první Ruskou Elenou Yakovishinou zaostala o 0, 38 sekund. Mezi muži byla konkurence větší. Královskou disciplínu vyhrál Švýcar Philipp Steiner. Zlatá medaile byla pro něj o to cennější, jelikož plánuje po skončení mistrovství světa se rozloučit se svou lyžařskou kariérou. Naši kluci Jiří Hartig a Jan Panský s náročnou tratí bojovali statečně. Jirka, i přes zranění na noze, skončil na 9.místě mezi muži a mezi juniory byl druhý. Honza se celkově umístil na 14. místě.
story

Jediný reprezentant Tomáš Pazdera měl volný trénink. Pod dohledem trenéra Petra Šindeláře piloval techniku na zítřejší závod v paralelním obřím slalomu, který začne v 11 hodin. Tedy po závodě lyžařů v super G. Zítřejší start byl pro ně posunutý na 10.hodinu. Držte nám palce!

Autor: Markéta Spilková Fotografie: Vendula Panská

20170312_084834 20170313_110104 20170313_115027 DSC_0074 DSC_0081 DSC_0088 DSC_0097