ME neslyšících v tenise, Slovinsko – Portož; 2. kolo – dvouhra

0
568

Dne 6. 6, 2016 se na ME neslyšících v tenise pokračovalo druhé kolo ve dvouhře. V něm nastoupili dva čeští neslyšící tenisté.

 

Do prvního zápasu nastoupil Martin Truhlář a proti němu 6. nasazený německý hráč Schaeffer. Bohužel se zápas nevyvíjel tak, jak jsme si představovali. Bylo vidět, jak Martinovi došla spousta energie z předchozích zápasů (třísetová bitva v prvním kole a včerejší čtyřhra) a sebevědomý Němec nedal soupeři žádnou šanci a neprohrál ani jediný gem.

 

Martin Truhlář vs. Sebastian Schaeffer 0:6/0:6

 

Na druhý zápas na kurt číslo 12 nastoupil náš teprve 13 letý reprezentant Jaroslav Šmédek a měl o hodně těžšího soupeře, třetího nasazeného Rakušana Maria Kargla. Jarda nabídl velmi napínavé utkaní, na které se dalo koukat. Povedlo se mu dostat rychle do vedení a překvapený Mario začal hrát velmi agresivní hru. Bohužel Jardovi se nepodařilo udržet vedení a Kargl silnou hrou set otočil na 6:4. V druhém setu probíhal zápas zajímavějším způsobem. Jarda svůj boj nevzdával a ani Mariovi nedocházely síly, vynutil tiebreak a v tiebreaku byl úspěšnější právě rakouský tenista už vedl 6:1 tím pádem měl 5 mečbolů. Jarda svůj boj nevzdával a podařilo se mu 4 mečboly odvrátit! Při pátém mečbolu následovala snad nekonečná výměna a Jarda bohužel dlouhé výměně poslal backhand do autu.

 

Jaroslav Šmédek vs. Mario Kargl 4:6/6:7(5)

 

Děkuji s pozdravem

 

Vít Procházka

STK

S1080003 S1080001 Pavouk 3. kolo dvouhry čtvrtfinále

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno