Mistrovství České republiky družstev a jednotlivců ve stolním tenisu pro sluchově postižené – 61. ročník 29. dubna 2017 v Praze

0
953

 

Mistrovství České republiky družstev a jednotlivců ve stolním tenisu

 pro sluchově postižené – 61. ročník

 1. dubna 2017 v Praze

Dne 29. 4. 2017 se v sobotu konalo Mistrovství České republiky ve stolním tenisu pro sluchově postižené. Pořádal to klub SK Olympia Praha SPS a ČSNS pod záštitou MŠMT (Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy).

Uskutečnilo se to v pražské hale TTC Elizza na Háji, kde byly k dispozici modré stoly Joola  a hrálo se plastovými míčky NIttaku.

Celkem se přihlásilo 19 hráčů ze 4 klubů SKN Plzeň, SKN Brno, SK Olympia Praha a I. PSKN Praha. Žen byly 4 a mužů celkem 15. Družstev bylo 5 týmů ze dvou klubů SKN Plzeň A, B, C a SK Olympia Praha A, B.

Turnaj byl zahájen proslovem místopředsedou STK stolního tenisu Romanem Valáškem, který zastupoval předsedkyni STK Jitky Mazuchové, jenž se omluvila z neúčasti. Vysvětlil systém, jak se bude hrát a pak následovalo losování.

Nejprve byla zahájena soutěž družstev, kde 5 týmů bylo v jedné skupině, hrálo se systémem každý s každým na dvě vítězství. Nejprve se hrály dvě dvouhry a v případě nerozhodného stavu 1:1 pak rozhodovala čtyřhra. Po odehrání všech zápasů se na prvním  místě umístilo družstvo SKN PLZEŇ „A“  ve složení Kratochvíl Michal a Helus Jaroslav. Druhé místo získal tým SK OLYMPIA PRAHA „A“  v sestavě Matouš Roman a Šlechta Roman. Třetí místo obdrželo mužstvo SK OLYMPIA PRAHA „B“ ( Procházka Vít a Grym David )

Vedle družstev byla také zahájena na jednom stole soutěž žen, kde 4 ženy v jedné skupině odehrály dvoukolově zápasy mezi sebou na 4 vítězné sety.  Na 1. místě se umístila Renata DUDKOVÁ z SKN Plzeň, která porazila Janu RATAJSKOU z SKN Brno, jenž tak skončila na 2. místě. Třetí místo obsadila MIMROVA Ludmila (SKN Plzeň). A žákyní byla 12letá Linda MIMROVÁ (SKN Plzeň).

Po ukončení soutěže družstev byla půlhodinová polední přestávka, během které hráči se najedli a odpočinuli. Pak byla rozehrána soutěž mužů, kde byly hráči losováni do čtyř skupin dle nasazovacího žebříčku. Ve skupinách se hrálo na 3 vítězné sety a z každé skupiny postupovali ze skupiny první tři hráči do vyřazovacího systému pavouka, kde se hrálo na 4 vítězné sety.

Ve finále se nakonec utkali největší favorité Matouš Roman (SK Olympia Praha) a KRATOCHVÍL Michal (SKN Plzeň), který svého soupeře porazil 4:1 na sety a ve svých 22letech získal již 7. titul Mistra ČR za sebou. MATOUŠ Roman (SK Olympia Praha) skončil tak na 2. místě. A třetí místo obsadil ŠLECHTA Roman ( SK Olympia Praha ), jenž porazil  Peška Pavla z SKN Plzeň 4:2 na sety.

Po ukončení zápasů po půl 5 bylo vyhlašování výsledků a předání medailí i diplomů hráčům, kteří se umístili na 1. – 3 . místě. Vítězné družstvo dostalo velký putovní pohár.

Hráči odcházeli spokojení a nebyly žádné stížnosti.

 

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ :

DRUŽSTVA :

 1. SKN PLZEŇ „A“        ( Kratochvíl Michal, Helus Jaroslav )
 2. SK OLYMPIA PRAHA „A“     ( Matouš Roman, Šlechta Roman )
 3. SK OLYMPIA PRAHA „B“     ( Grym David, Procházka Vít )

 

 1. SKN PLZEŇ „B“    ( Hyťha Zdeněk, Pešek Pavel, Hůla Ivo )
 2. SKN PLZEŇ „C“    ( Mimra Ivo, Černý Jiří, Bureš Zdeněk )

ŽENY :

 1. DUDKOVÁ Renata ( SKN Plzeň )
 2. RATAJSKÁ Jana ( SKN Brno )
 3. MIMROVÁ Ludmila         ( SKN Plzeň )

 

 1. MIMROVÁ Linda             ( SKN Plzeň )

ŽÁKYNĚ :

 1. MIMROVÁ Linda       ( SKN Plzeň )

 

MUŽI :

 1. KRATOCHVÍL Michal        ( SKN Plzeň )
 2. MATOUŠ Roman             ( SK Olympia Praha )
 3. ŠLECHTA Roman               ( SK Olympia Praha )

 

 1. PEŠEK Pavel                      ( SKN Plzeň )

  5.-8.  HELUS Jaroslav                 ( SKN Plzeň )

            ŠINDLER Petr                     ( SK Olympia Praha )

HŮLA Ivo                            ( SKN Plzeň )

BUREŠ Zdeněk                  ( SKN Plzeň )

 

9.-12.  GRYM David                     ( SK Olympia Praha )       

 VALÁŠEK Roman             ( I. PSKN Praha )

      PROCHÁZKA Vít              ( SK Olympia Praha )

 MIMRA Ivo                      ( SKN Plzeň )

 

13.-15.  HYŤHA Zdeněk              ( SKN Plzeň )

   ČERNÝ Jiří                       ( SKN Plzeň )

   BLACZYK Marek                       ( SKN Plzeň )

 

 

 

Hodnocení – MCR_stolni_tenis_29.4.2017