Mistrovství Evropy v orientačním běhu 25.-31.7.2016, Olomouc

0
1785

Olomoucký kraj bude v týdnu od 25. do 30. července 2016 dějištěm další významné akce orientačního běhu a to 8. mistrovství Evropy neslyšících, které proběhne společně s 3. mistrovstvím Evropy neslyšících – juniorů.
Celotýdenní program otevře v pondělí od 17 hodin slavnostní zahajovací ceremoniál, který proběhne na nádvoří olomoucké radnice. V úterý bude šampionát pokračovat od 10 hodin nejprve sprintovými štafetami v olomouckých Smetanových sadech. Odpolední závod ve sprintu bude sice opět ve Smetanových sadech, ale tentokrát v prostějovských – start tohoto závodu je naplánován na 17 hodinu. Středeční klasická trať, která se poběží v prostoru Kladek – Ošíkova (opět od 10 hodin) uzavře první část šampionátu. Po dni volna bude následovat závod na krátké trati (middle), jehož start je naplánován opět od 10 hodiny do lesů v okolí Daskabátu. Celé mistrovství vyvrcholí závěrečným závodem štafet s centrem na Svatém Kopečku u zoologické zahrady.
Mezi stodesítkou přihlášených z 11 států Evropy najdeme i desetičlennou sestavu našich reprezentantů, kteří se pod vedením běhajícího kapitána Josefa Procházky, kteří se budou účastnit všech disciplín. Naší největší medailovou nadějí je juniorka Anna Formánková, nicméně překvapení v podobě dobrého výkonu se můžeme dočkat například od Veroniky Grygarové – držitelky medaile ze světové deaflympiády ve sjezdovém lyžování – která se sice orientačním během začala zabývat asi před půl rokem právě kvůli domácímu šampionátu, nicméně i za tak krátkou dobu již udělala velký skok ve výkonnosti.
Záštitu nad celým mistrovstvím převzala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, výkonná ředitelka Českého paralympijského výboru Alena Erlebachová a náměstek hejtmana Olomouckého kraje Radovan Rašťák.

EDOC 2016 banner náhled oprava
Přijďte i vy povzbudit naše reprezentanty v bojích o evropské medaile!
Složení české reprezentace je následující:
Juniorky Anna FORMÁNKOVÁ

Formánková Anna
Ženy Veronika GRYGAROVÁ

Grygarová Veronika
Lenka HORNOVÁ

Hornová Lenka
Anna PANGRÁCOVÁ

Pangrácová Anna
Marie PANGRÁCOVÁ

Pangrácová Marie
Junioři Tomáš ŠUDŘICH

Šudřich Tomáš
Muži Libor HUBÁČEK

Hubacek Libor
Josef PROCHÁZKA

Procházka Josef
Jan SEMERÁD

Semerád Jan
Jaroslav VONDROUŠ
Vondrouš Jaroslav

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno