Mistrovství Evropy ve futsalu neslyšících v Itálii, 13. – 22. října 2022

0
422

Mistrovství Evropy neslyšících ve futsalu byl 6. ročníkem této historie. Toto ME probíhalo právě v Itálii ve městě Montesilvano. Česká futsalová reprezentace se letos ME zúčastní díky kvalifikace, která se konala ve Švédsku v prosinci 2021. Z každé kvalifikační skupiny postupovali dva nejlepší ze čtyř týmu. Česká reprezentace obsadila 2.místo, kde porazila Azerbájdžán 8:5, kontumačně 5:0 s Wales, která se kvalifikace nezúčastnila z důvodu restrikcí okolo covidu ve Velké Británii a poslední zápas se bojovalo o první příčku, kde nakonec Česká reprezentace bojovným stylem padla a prohrála se Švédy 3:5.

Letos chceme získat velký úspěch na Mistrovství Evropy než tomu bylo před 4 lety, kde jsme obsadili 15.místo. Česká futsalová reprezentace bude toto ME hrát podruhé v historii, tím prvním bylo právě 4 roky zpět, které se odehrálo ve Finsku ve městě Tampere. Náš tým se teď důkladně připravil a má několik soustředění za sebou, jak se říká těžko na cvičišti, lehko na bojišti, teď je jenom otázkou to ještě předvést právě v Itálii a doufat v lepší výsledek. Další motivací pro reprezentaci je ta, že když se umístí na ME do 12. místa, tak automaticky postupují na Mistrovství Světa 2023 v Sao Paulo, v Brazílii. MS by mělo být přesný termín je 10.-19. listopadu 2023.

Vedení v čele hlavním trenérem nominovali tyto hráče, kde jistě uvidíte i nové tváře. Na pozici brankáře se vrátil Braneac po dlouhé rekonvalenci se svou rukou. Vrátil se českému týmu silnější. Novým a důležítým hráčem, kterým je Fellmann se do futsalu po dlouhé době v dobré náladě a v herní pohodě. Dalibor Jedlička nahradil hlavního trenéra Valáška, který se účastnit ME nemůže z pracovního důvodu.

NOMINACE:

Brankáři:

Braneac MartinMinarik Radim

Hráči:

Benda Lukáš – kapitánLet Petr
Fellmann AdamLištvan David
Gajdošík TomášMašláň Jiří
Hartoš RadimNovotný Milan
Hubáček Andreas 

Realizační týmy:

Jedlička Dalibor – hlavní trenérCrkovský Jan – asistent trenéra
Kolíska Jiří – vedoucí mužstvaKnot Petr – fyzioterapeut a masér

Před odletem se udělali menší rozhovory právě s novým trenérem Daliborem Jedličkou a jeho slova byli „Sice jsme přišli o pár dobrých hráčů z osobních důvodů, ale dokázali jsme je skvěle nahradit“ Kapitán Benda poskytnul také rozhovor, kde povídal že se reprezentace zaměřila na všechno, taktiky, signály, brankářské techniky a další věci a pevně věří, že uděláme úspěch na Mistrovství Evropy. První den na programu byl sraz ve středu 19. října ve večerních hodinách na letišti Václava Havla. Na letiště přijel také hlavní trenér Valášek společně se sekretářkou Mejzrovou popřát klukům hodně štěstí.

Odlet byl po 22-té hodině večer z Prahy do Říma, kde na reprezentanty čekal autobus. Autobus reprezentanty a realizační tým odvezl na místo Montesilvano, kde se ubytovali v hotelu Grand Eurhotel Montesilvano. Ve svých pokojích se dostali až po 4-té hodině ráno. Lukáš Benda a Adam Fellmann měli ti možnost jet autě a to jen díky sponzorům Výtahy, LS Stavebniny a Horácké Autodružstvo Velké Meziříčí. Cesta autem trvala 14 hodin z Velkého Meziříčí do města Montesilvano. Dorazili na hotel v pořádku.

Druhý den byl na programu první trénink před prvním zápasem proti Španělsku. Kluci si ještě zopakovali svoji taktiku, signály a připravovali se na zítřejší zápas. Po tréninku byl návrat do hotelu, kde je čekal odpočinek a poté rozbor videa a příprava na zítřejší zápas proti Španělsku. Večer byl zahájen ceremoniál, kde byl vlajkonošem brankář Braneac společně s kapitánem Bendou, hráčem Letem, vedoucím mužstva Kolískou a asistent trenérem Crkovským. Byla to krásná show se skvělým vstoupením od organizatoru FSSI.

V pátek začal první úvodní zápas skupiny s mistry světa Španělskem. Do zápasu trenér poslal tuto sestavu – Braneac, Benda, Hubáček, Gajdošík a Fellmann. Na tento zápas přijelo naše reprezentanty podpořit šest fanoušků z České republiky.

Zápas to byl vyrovnaný, Španělsko vedlo 2:0, Češi vývoj utkání dokázali srovnat na 2:2. Výsledek skončil těsnou prohrou 4:5. Za naše dali góly –  2x Novotný, Benda a vlastní gól.

Česká republika – Španělsko                     4:5 (1:2)

Branky: 18′, 20′ Novotný, 30′ vlastní gól, 38′ Benda

ŽK: Gajdošík

Sestava: Braneac – Benda, Hubáček, Gajdošík, Fellmann – Novotný, Lištvan, Hartoš, Mašláň, Let

Realizační tým: Jedlička, Crkovský, Kolíska, Knot

Po zápase následoval odpočinek, večer byl opět rozbor videa ze zápasu Česko – Španělsko a vysvětlili si chyby a připravili si na další zápas, který bude důležitým. V sobotu měli reprezentanti celý den volno, dopoledne měli lehký trénink, kde se zaměřili na chyby a dopilování taktiky a signálů. Odpoledne byla procházka po písku u moře. Někteří kluci se odhodlali a otužili si své nohy. Večer byla porada a další rozbor videa před zápasem s Dánskem.

V neděli dopoledne byl na programu zápas s Dány, naposledy se čechům tento zápas nepovedl a prohráli v Dánsku výsledkem 4:9. Hráči si tento výsledek hodili za hlavu, rozcvičili se a šli do akce. Jedlička pro tento zápas nasadil místo kapitaná Bendy, hráče s číslem 10 Milana Novotného. Vedli jsme 3:1, jenže přišel kolaps a k němu 3 rychlé góly a rázem to bylo 3:4. V poslední sekundách měli češi trestný kop, kde si kluci připravili svůj jasný signál, ze kterého padl gól na 4:4. Překvapivě se o golem to postaral brankář.

Česko – Dánsko        4:4 (2:1)

Branky: 8’’ 16′ Lištvan, 25′ Gajdošík, 40′ Braneac

ŽK: Gajdošík, Braneac, Fellmann

Sestava: Braneac – Novotný, Hubáček, Gajdošík, Fellmann

Realizační tým: Jedlička, Crkovský, Kolíska, Knot

Po zápase následoval odpočinek, jelikož další zápas byl na programu hned další den a to nesmírně důležitý, protože šance na postup stále byla. Fantastický masér Petr Knot se o naše kluky dokázal skvěle postarat a byl jim každým dnem, každou sekundou k dispozici. Kluci se tak mohli skvěle zregenerovat a připravit se na zápas proti Polsku. Večer byla porada a menší rozbor z dnešního zápasu s  Dány a poté příprava taktiky na Polsko.

V pondělí před odpoledním zápasem byla ještě menší regenerace, masáž. Na toto utkání nemohl trenér Jedlička postavit Gajdošíka, který dostal jedno zápasový trest po dvou žlutých kartách. Postavil tedy místo něho mladíka Lištvana na pole. Češi museli vložit hodně sil a dát co nejvíce gólů aby mohli pomýšlet na postup a doufat ve vítězství Španělů nad Dánskem. Češi vyhráli 7:2 díky Hubáčkovi, který se postaral o pět gólu a o zbylé dva góly se prosadil Fellmann. Nastala situace, kdy v tabulce měla Česká republika a Dánsko stejný bodový zisk a gólový rozdíl. Po zápase vedoucí mužstva Kolíska se musel ujistit a jít za výborem EDSO a zjistit kdo tedy postoupil a z jakého důvodu. Poté směřoval do šatny, kde otevřel dveře a začal skákat štěstím a hráči společně s ním. Díky více vstřelených branek, postupuje Česká reprezentace poprvé v historii do čtvrtfinále ME. V tabulce obsadili první místo Španělsko, druhé Česko, třetí Dánsko a poslední Polsko.

Polsko – Česká republika    2:7 (0:2)

Branky: 15’’ 30’’ 30′, 31’’, 36′ Hubáček, 14’’ 36′ Fellmann

ŽK: Kolíska, Crkovský

Sestava: Braneac – Novotný, Hubáček, Lištvan, Fellmann – Benda, Hartoš, Mašláň, Let

Realizační tým: Jedlička, Crkovský, Kolíska, Knot

Tabulka skupina C:

místotýmyzápasvýhraremízaprohraskórebod
1.Španělsko330013:49
2.Česká republika311115:114
3.Dánsko311114:104
4.Polsko30036:231

Po zápase byla reprezentantům odměna večeře v italské pizzerii. Díky postupu měli tak reprezentanti v úterý celý den volno. Využili ji lehkou procházkou před čtvrtfinále s Anglií. Večer byla na programu porada a příprava na zápas proti Anglii.

Ve středu zápas o postup do semifinále začal ve 12:45. Ráno se o naše kluky ještě rychle postaral masér a připravil je na zápas. Hlavní trenér Dalibor Jedlička pro toto čtvrtfinálové utkáni nasadil tuto sestavu – Braneac v bráně, Gajdošík, Hubáček, Lištvan a Fellmann. Gajdošík se vrátil po dvou žlutých kartách. Češi vedli rázem 3:1 po prvním poločase, kde češi využili jejich slabin a opatrným způsobem je nepouštěli ke střelám. Po druhém poločase museli angličané do většího rizika a zkusili to přesilovkou kde snížili výsledek na 5:4, jenže v posledních sekundách o postupu do semifinále rozhodl Hubáček, který přes celé hřiště dal gol. Po písknutí konec zápasu, byla česká reprezentace bez sebe, na měkko a mohli tak slavit postup do semifinále. Bylo to neuvěřitelné, měli jsme obrovskou radost. Semifinále s Itálii byl na programu hned v následující den ve čtvrtek. Po zápase měli hráči dvouhodinový odpočinek, potom byla porada a rozbor dnešního zápasu a příprava na Italy o postup do finále.

ČTVRTFINÁLE: Anglie – Česká republika            4:6 (1:3)

Branky: 11′, 40′ Hubáček, 11, 31′ Gajdošík, 14′ Novotný, 38′ Benda

ŽK: Gajdošík

Sestava: Braneac – Gajdošík, Hubáček, Lištvan, Fellmann – Novotný, Benda, Hartoš, Mašláň, Let

Realizační tým: Jedlička, Crkovský, Kolíska, Knot

Ve čtvrtek dopoledne byl ještě krátká regenerace, masér ještě dopiloval a postaral se o všechny hráče. Po obědě jel tým na zápas. Při rozcvičce bohužel přišla smutná zpráva a velká ztráta pro tým. Hubáček si přivodil zranění ze zápasu proti Anglii a vinou zranění třísel do zápasu nemohl nastoupit. Místo něho tedy do základu nastoupil kapitán Benda, který taky nezvládl odehrát celý zápas. Náš brankář se pro toto utkání také nevyspal úplně nejlépe. Po 10 minutách ho musel vystřídat druhý brankář Minarik. Chtěli jsme bojovat o finále, jenže klukům došla energie, přicházeli další zranění. Toto utkání pro české reprezentanty skončilo prohrou 0:7. Itálie tak postupuje do finále kde se proti nim postaví Španělé. Po zápase byli hráči vyčerpání, následoval v tentýž a v následující den odpočinek.

SEMIFINÁLE: Itálie – Česká republika       7:0 (4:0)

Branky: –

ŽK: Fellman, Braneac, Benda

Sestava: Braneac – Gajdošík, Benda, Lištvan, Fellmann – Novotný, Hubáček, Hartoš, Mašláň, Let

Realizační tým: Jedlička, Crkovský, Kolíska, Knot

V pátek měl mančaft celý den volno. Hráči si museli odpočinout po tak náročném týdnu. Masér se snažil pro kluky udělat maximum. Odpoledne měli kluci procházku, kde si vyvětrali svoje hlavičky a večer byla porada a příprava na zápas proti Švédsku o bronz. V sobotu byl velký den, poslední zápas o velmi důležité 3.místo, zabojovat a získat medaili. Naši českou hymnu odprezentovala naše fanynka Monika a k ní se připojil i náš masér Petr Knot. Trenér pro tento poslední zápas postavil sestavu takovou, Braneac v bráně a na poli Gajdošík, Benda, Lištvan, Fellmann. Švédsko na úvod dalo rychlé dva góly. Náš tým se přesto nevzdával a snažil se s výsledkem ještě něco udělat. Přišel slibný přímý kop, kde Hubáček okamžitě nastoupil na plochu, domluvili se na jasném signálu, ze kterého padl gól a snížili výsledek na 1:2. Po zbytek zápasů si to Švédové pohlídali a přidali pár golu. Češi prohráli 1:6. Skončili tedy na 4. místě, i přesto všechno byl tým z výsledku spokojený. Díky tomuto úspěchu se automaticky Česká reprezentace kvalifikovala na Mistrovství světa v Brazílii 2023 v 10.-19. listopadu.

O 3.MÍSTO: Česká republika – Švédsko                1:6 (1:3)

Branky: 13′ Hubáček

ŽK: –

Sestava: Braneac – Gajdošík, Benda, Lištvan, Fellmann – Novotný, Hubáček, Hartoš, Mašláň, Let

Realizační tým: Jedlička, Crkovský, Kolíska, Knot

Po zápase o 3 místo (Benda a Fellmann) odjeli z Montesilvana a doma byli v neděli v brzkých hodinách. Cesta byla dle jejich slov, klidná a ničím nerušená. Po zápase šli na hoteli, připravili věci. Večer šli jsme podívat na finále Španělsko – Itálie. Hráli tvrdý zápas, vyhráli Španělsko. Večer byl závěrečný ceremoniál, poté restaurace, kde se sešli všichni, kteří se ME zúčastnili. Po večeři bylo předávání ocenění. Za nejlepší brankáře se stal náš brankář a zároveň se dostal i do nejlepší ALL STARS pan Martin Braneac. Měli jsme z toho velkou radost.

Brzy ráno čekal reprezentanty a realizační tým spoj autobusem na letiště do Říma kde je v poledne čekal odlet do Prahy. Posledním překvapením, tím dojemným bylo přivítání na letišti Václava Havla našich fanoušků, kteří tento úspěch oslavili s námi.

Hlavně chceme poděkovat našim fanouškům za podporu, dále děkujeme sponzorům NSA, ČDV, STK F, FAČR, Plzeňský kraj, Jihomoravský kraj, Viet Electronics, Mergon, LS Stavebniny, Výtahy a Horácké autodružstvo Velké Meziříčí.

Konečné pořadí:

1.Španělsko9.Bosna
2.Itálie10.Bulharsko
3.Švédsko11.Slovensko
4.Česká republika12.Chorvatsko
5.Nizozemsko13.Polsko
6.Belgie14.Dánsko
7.Anglie15.Skotsko
8.Švýcarsko16.Izrael

Čtvrtfinále:

Itálie – Nizozemsko                7:1

Anglie – Česká republika        4:6

Švédsko – Belgie                    5:2

Španělsko – Švýcarsko          7:2

Semifinále

Itálie – Česká republika          7:0

Švédsko – Španělsko             2:2 pr. (12:13) penalta

o 3.místo                                                                   Finále

Česká republika – Švédsko    1:6                              Itálie – Španělsko                   4:5

Nejlepší brankář: Martin Braneac (Česká republika)

Nejlepší hráč: Aleksandar Skovin (Švédsko)

Nejlepší střelec: Adam Neverland (Švédsko)

Nejlepší junior: Amadeus Lantz (Švédsko)

All Stars ME 2022:

Martin Braneac (CZE)

David Hernandez Susiac (ESP)

Jacobus Castelijns (NED)

Aleksandar Skovin (SWE)

Mario Passarelli (ITA)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno