MČR NESLYŠÍCÍCH V BADMINTONU 2022

0
226

Skoro měsíc před Vánocemi, konkrétně dne 26. listopadu 2022, se v badmintonové hale Sportpark HIT v Hradci Králové konalo mistrovství České republiky neslyšících v badmintonu. Přihlásilo se celkem 39 hráčů a hráček z různých sportovních klubů neslyšících z celé České
republiky – bohužel kvůli zdravotním či jiným důvodům 7 jich nemohlo dorazit. I tak si na MČR zahrálo celkem 32 účastníků a účastnic, což je pravděpodobně nejvyšší účast v dosavadní historii MČR neslyšících v badmintonu.

Ve dvouhře žen si mistrovský titul odváží Vanessa Pražáková, která v napínavém finálovém zápase porazila několikanásobnou mistryni ČR Janu Havlovou. Bohužel Janu Havlovou během druhého setu potkalo nepříjemné zranění – podvrtnutý kotník, který si nechala ošetřit, aby
zápas a celé mistrovství vůbec dohrála. Přejeme jí brzké uzdravení. Neméně napínavý byl i zápas o třetí místo mezi Nelou Šudřichovou a Janou Hamerníkovou. Po třech setech si pohár za třetí místo domů odváží Jana Hamerníková.

Ve dvouhře mužů byl v zápase o třetí místo úspěšnější Filip Skýpala, který ve třech setech porazil Ivo Nováka. Finálový zápas byl pak zápasem dvou generací – proti sobě se postavili Ladislav Bystroň a Dennis Pražák. Úspěšnější zde byl ten mladší – Dennis Pražák, který se tak přidal ke své sestře Vanesse.

Čtyřhra žen – i zde vyhrála Vanessa Pražáková, která společně se svojí tetou Julií Hejnovou porazila ve finále dvojici Janu Hamerníkovou a Nelu Šudřichovou. V zápase o třetí místo se proti sobě postavily Laura Eichler s Amálkou Melkusovou proti Janě Havlové se Stelou Skýpalovou, po dvou setech vyhrály Havlová se Skýpalovou.

Čtyřhra mužů byla ve znamení vítězství otce a syna, konkrétně Josefa a Dennise Pražákových, kteří ve finále s přehledem porazili pár Filip Blasczyk a Filip Skýpala. Třetí místo patří pražské dvojici Ladislav Bystroň a Adam Kubánek, kteří porazili pár Milan Eichler a Karel Saitl.

Titul ze smíšené čtyřhry patří mladým Pražákovým, kteří ve finále porazili Janu Havlovou a Ladislava Bystroně. Na třetím místě skončil budějovický pár Julia Hejnová a Josef Pražák, kteří porazili dvojici Moniku Říhovou a Filipa Blasczyka.

Nejvíce titulů si tedy domů odváží klub BSKN České Budějovice, jejichž členy jsou právě nadějní hráči Vanessa a Dennis Pražákovi.

Malé ceny putovaly i nejmladším a nejstarším hráčům. Nejmladší hráčkou MČR byla Karolína Jiroušová, nejmladším hráčem Oskar Melkus. Nejstarší hráčkou Jana Melkusová a nejstarším hráčem Karel Saitl.

Celá akce se organizačně povedla, všechny zápasy se stihly odehrát, za hladký průběh akce a organizaci zápasů patří velké poděkování Ivetě Strnadové, vrchní rozhodčí celé akce. Za pořadatelství děkuji Sportovnímu klubu neslyšících Hradec Králové, z.s., konkrétně Marii Krejčí a Zbyňku Rezkovi, kteří svojí aktivitou přispěli k bezproblémovému průběhu turnaje. Poděkování patří i všem, kteří pomáhali před i během turnaje. Děkuji moc!

Za sponzorské věci děkuji firmě badec.store a Yang Yang. Hlavní cenu v podobě badmintonové rakety Young si domů odváží s úsměvem na rtech Nela Šudřichová, která ji vyhrála v tombole.

Zapsala Mgr. Jana Havlová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno