Zpráva ME SKI Davos 2012

0
409

10. ME alpské lyžování neslyšících v Davosu a 1. ME junioru alpské lyžování neslyšících
a doplnili ještě 1.světový pohár neslyšící, přijeli mimo Evropu jen Japonci.
11. státu, 60 sportovců, 5 alpské disciplíny

odkazy
http://www.ecalpineskiing2012.com/ – web stránky ME ski
http://focusfive.tv/?cat=79 – web TV neslyšící o ME ski

http://www.edso.eu/ – evropská sportovní organizace neslyšících

22.2.2012 odjezd z Olomouce 8:30h, cesta klidná a rychlá. Dorazili jsme tam v Davosu kolem 19hodině. Ubytování v hotelu Ochsen v Davosu.

23.2.2012 první seznámení se sjezdovkami ve středisku Pischa, trénink sjezdu již připravenou trasu pro sjezdy a k tomu přestavěli 3 skoky. Pro naše lyžaře zachytil strachem, neboť neměli možnost takové skoky u nás trénovat, natož trenéři usilovně vysvětlovali techniku skoku, pak už přešlo strachem a po několika jízdy se zlepšovali a ještě při natáčení vypilovali techniku hlavně na ty skoky.
Počasí polojasno 2-5st

24.2.2012 se konaly slunečného počasí a výborných sněhových podmínek měřené tréninky na sjezd. Čeští reprezentanti se v měřených trénincích umísťovali na předních místech.
Večer zahájení ceremoniálu.

25.2.2012 začalo mistrovství prvním závodem, kterým byl sjezd na 2kola. Trať byla velmi dobře připravena i když počasí v tento den moc nepřálo. Po startu vyskytl občasné technické problémy časomíry,tak dali pauzu 15min než to opravili a pak se pokračovalo. Náročný sjezd, který měl tři obtížné skoky a spoustu dalších záludností absolvovali naši reprezentanti velmi úspěšně a odnesli si několik medailí, ŽENY 1. Tereza Kmochová, 3 Veronika Grygarová , Junior 2. Pansky Jan

26.2.2012 v neděli byla na programu kombinace která musela být kvůli špatnému počasí přeložena na pondělí 27.2.2012. Dali jsme si pauzu, prohlídka městečka a pár lyžařů zacvičili a zaběhali.

27.2.2012 včerejší závod super kombinace(sjezd + slalom) nekonal kvůli nepříznivé počasí (mlha, sněžení, vítr) byla přeložena na dnešek, konal za hezkého slunného počasí . Trasa byla měkká, napadlo dost sněhu ze včerejška, rolbou nestačilo zpevnit povrch, tak pomoci pořadatelé, vedoucí i trenéři plužit napadeného měkkého sněhu.
Trasa byla stejná jako ze sobotního závodu ve sjezdu ale časy byli horší kvůli nového sněhu, naši vedli dobře, náskoky zkrátili.
Závěrem dle výsledku stručně ŽENY 1.Kmochová, 4.Grygarová, MUŽI 8.Konvička , 9.Látal, 10. Menša (kat. junior 1.místě), 13. Panský (kat. junior 3.) .

28.2.2012 dnešní závod Super G startovalo až 11hod přitom prohlídka začala v 9hod. Pořadatelé včera se obávali na včerejší měkkého sněhu, že to bude muset pluhovat tak navrhli odložení start a nakonec ráno zjistili že povrch sněhu byla tvrdá a tak nebyla potřeba pluhovat, ale start zůstal beze změn na 11hod dle včerejšího návrhu. Počasí hezké slunečno. Branky postavili Larch (rakouský trenér žijící v Itálii) s dvěma skoky.
Závěrem dle výsledku stručně ŽENY 1.Kmochová, 3.Grygarová, 8. Mejstříková MUŽI 9.Konvička , 13.Látal, 16.Panský (kat. junior 4.místě), 18.Menša (kat. junior 6.) .

29.2. 2012 závod obří slalom za hezkého slunného dne startovalo víc lyžařů. Naši kluci na stejném místě za kopečky ostré zatáčky což nebylo vidět udělali chyb, zabrzdili moc a tím pádem časy zhoršili. Na druhém kole už sice byli měkčí sníh a už nemohli napravit časy ale Honza se polepšil a posunul na druhé místo v junioru…
Závěrem dle výsledku stručně ŽENY 1.Kmochová, 3.Grygarová, 10. Mejstříková MUŽI 12.Panský (kat. junior 2.místě), 16.Látal, 20.Konvička , 29.Menša (kat. junior 8.)
Večer společné sportovci i vedoucí lanovkou nahoru na Rinerhorn restaurace na fondue a zpět dolů na saních trvalo cca půl hodin. Adrenalin!!!
Zítra slalom start 9:30hod.

1.3.2012 závod slalom opět za hezkého počasí. Start muselo o půl hodin dřív, neboť pozdější by byli sníh měkčí. Kmochova vedla dobře, Grygarová v polovině trasy branka narazila na její palec a vydržela až do cíle a museli dát studený obklad, ale na druhém kole zvládla dobře a na bolest musela zapomenout. U muži je sice o něco horší, Honza Panský dobře zajel ale udělal chybu až v polovině trasy to samé u všech naši muži. Právě místo kde bylo silné zatáčky a jiný svah.
Večer vyhlášení a banket.
Ráno 2.3. ještě dopolední volné lyžování a odjezd domů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno