Franta Kocourek na Marcialonze

0
786

Člen SK SKIVELO neslyšících Olomouc František Kocourek, reprezentační cyklista, se v posledním lednovém víkendu zúčastnil běžkařského závodu Marcialonga, který je zařazený do maratonského seriálu Worldloppet. Do tohoto seriálu patří například naše Jizerská padesátka nebo světoznámý závod Vasaloppet (pozn. František Kocourek se Vasaloppetu zúčastnil loni). Závod Marcialonga v Itálii v délce 70km zdolal Franta za 5:06:57h a umístil se v své kategorii na 359.místě a celkově 2023. Celková účast byla kolem 7 tisíc závodníků. Franta Kocourek na tomto závodě soutěžil pod cizím jménem Mitas, protože na poslední chvíli už nešlo náhradní startovní číslo přepsat na vlastní jméno. Původně Franta měl ve stejném termínu absolvovat Mistrovství Ukrajiny v běžeckém lyžování neslyšících, ale závod na Ukrajině byl kvůli nedostatku sněhu zrušen.
Na Marcialonze startoval spolu s otcem, pro oba byl závod velkým zážitkem. Trať závodu vedla krásným horským údolí v oblasti Moeny, Canazei a Cavalese. Závodu přihlíželo spousta diváků a vytvořili velmi povzbudivou atmosféru!
Výsledky najdete na tomto odkazu, ale do kolonky se musí napsat příjmení Mitas: http://www.datasport.com/live/?racenr=16717&m=se

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno