Lyžování dětí v roce 2017

0
729

Na jaře 2017 se pod záštitou ČSNS uskutečnil lyžařský kurz spolu se soustředěním a zakončením v podobě závodů, kde pomáhali s organizací i reprezentanti ČSNS v lyžování.

Lyžařský výcvik (21.-25.1.2017)

Lyžařský výcvik se vyvedl snad ve všech ohledech. Jak příprava, tak organizace, i přístup studentů fungoval na jedničku. Píle všech zúčastněných vedla k zjevným pokrokům, jenž ocenil nejeden z rodičů, instruktorů, ale hlavně i dětí. Jak nám napsala sama jedna z maminek: ,,První den stál Adam poprvé na lyžích, druhý den jel sám na vleku a sjel i kopec s pomocí, třetí den už jezdil i bez pomoci.“

Na lyžařském kurzu se sešla velká škála dětí. Od těch, které stály na lyžích poprvé, po ty, co již na lyžích uměly a instruktory ani moc nepotřebovaly. I tak ale doufáme, že všichni zúčastnění, včetně instruktorů a rodičů, byli spokojení a užili si nevšední zážitek.

Na akci se sešla výborná parta.
Lyžařské soustředění (24.-26.2.2017)

Program ale nekončil pouze výcvikem, po něm totiž následovalo soustředění. Do něj už se zapojili i rodiče, kteří se tak mohli dozvědět, jak pracovat se svými dětmi. Stejně jako děti, tak i rodiče předvedli maximálně skvělou práci a dařilo se jim dělat přesně to, co po nich instruktoři požadovali. Skvělá práce!

Dokonce se i podařilo domluvit se s ostatními lyžaři a snowboardisty na využití svahu a všechen výcvik tak mohl proběhnout bez jakýchkoliv problémů. Věříme, že tato část všechny bavila a zanechala v nich snad i kousek motivace a touhy k zlepšování se.

Lyžování nejednoho zmohlo.

Mistrovství České Republiky (19.-21.3.2017)

Po lyžařském výcviku a soustředění přišla třešnička na dortu v podobě mistrovství ČR. To již bylo pojato více individuálně. Závody se víceméně povedly a jejich účastníci mohli nasbírat velmi cenné zkušenosti. Ale nejen oni. Jak už to bývá, na takovýchto akcích je vždy co dolaďovat. I tak si ale myslíme, že akce byla celkově velmi vyvedená. Po většinu doby byl dostupný i trenér české reprezentace, který ochotně pomáhal zkušeným i začínajícím soutěžícím.

Vyhlášení výsledků MČR.

Doufáme, že z akce máte stejně dobré dojmy jako my, a že se s vámi opět uvidíme na další akci. Moc děkujeme za spolupráci a těšíme se příště!