Čeští fotbalisté prohráli druhý kvalifikační zápas, na Deaflympiádu nepojedou

0
368

Česká fotbalová neslyšící reprezentace má za sebou již jeden zápas skupiny A. V neděli 29. září na domácí půdě prohráli neslyšící fotbalisté s Tureckem 0:6. Jak dopadl jejich druhý kvalifikační zápas ve Francii?

V termínu od 15. – 19. září 2021 se konalo fotbalové soustředění reprezentace neslyšících Praze. Trenér pan Hanuš svolal celkem 17 hráčů. Bohužel zkušenější se nemohli zúčastnit posledního letošního zápasu z důvodu zranění. Místo nich byli povoláni mladí hráči. Celý tým se sešel na hotelu v Praze, který byl hned v úvodním večeru obeznámen s následujícím programem ohledně přípravy na kvalifikační zápas proti Francii. Ve čtvrtek dopoledne a odpoledne hráči trénovali na hřišti SK Zličín. Večer měli pohovory s trenéryreprezentace. V pátek brzy ráno tým odletěl do Francie. Z letiště jej odvezl autobus do hotelu L´Amandier Nanterre. Odpoledne měli lehčí hodinový trénink. Večer následovala porada ohledně nominace základní sestavy. Kapitánem byl zvolen pan Džilič, který zastoupil nepřítomného zraněného pana Bendu.

V sobotu (18. září) před zápasem je dopoledne čekala přednáška ohledně sestavy a přípravy na zápas, kdy se mělo rozhodnout o dalším vývoji týmu. Kvalifikační utkání začalo v 15:00h hymnami domácím týmem a českou hymnou, kterou zpíval ve znakovém jazyce pan Crkovský.

Česká fotbalová neslyšící reprezentace
Francouzská fotbalová neslyšící reprezentace

Zápas pro náš tým nezačal dobře, neboť Francouzi vstřelili v 6. minutě první gól. Od toho se odvíjela bojovnost soupeře, že český tým měl co dělat se svou obranou. Během zápasu se zranilo několik hráčů, tak tým nebyl úplně kompletně připraven a utáhnou remízu nebo výhru. Celkově zápas skončil prohrou českého týmu 0:5.

FRANCIE – ČESKÁ REPUBLIKA 5:0

Jelikož reprezentace ČR prohrála oba kvalifikační zápasy ze skupiny A, tak nepostoupila na deaflympiádu, která se bude konat v Brazílii roku 2022. Další reprezentační soustředění fotbalu se bude konat v roce 2022.

Zdroj: STK Fotbal (Jan Crkovský)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno