Mistrovství ČR neslyšících v badmintonu

0
790

V sobotu dne 9. listopadu 2013 se konalo Mistrovství České republiky neslyšících v badmintonu ve Vítkovicích, ovšem pořadatelem byl SK Olympia Praha SPS. Celkem se zúčastnilo 23 hráčů (z toho 14 žen a 9 mužů). Hrálo se od 10 do 17 hodin na pěti kurtech. Soutěžilo se v kategoriích: dvouhra žen a mužů, čtyřhra žen a mužů a mix. Vzhledem k časové náročnosti turnaje bylo rozhodnuto, že se bude hrát pouze do 15 bodů na dva vítězné sety.

Dvouhry žen se zúčastnilo 14 žen. Základní část se odehrála systémem každý s každým ve čtyřech skupinách. Podle umístění ve skupinách se nasazovalo do pavouka a odehrálo se osmifinále, čtvrtfinále, semifinále, následně finále a zápas o 3. místo. Ve dvouhře žen zvítězila Eva Uhrová (SportNES Ostrava), druhá byla Martina Vaňková (SK Skivelo Olomouc) a třetí Linda Hudi (SK Olympia Praha SPS).
Na dvouhru mužů se přihlásilo 9 mužů a hrálo se stejným systémem jako u žen s tím rozdílem, že skupiny byly pouze tři. Nasazovalo se do čtvrtfinále a dva hráči ze třetích míst ve skupině si zahráli osmifinálový zápas o poslední uvolněné místo ve čtvrtfinále. Dvouhru mužů nakonec vyhrál Antonín Hudi (SK Olympia Praha SPS), druhý byl Lukáš Hošek (SK Olympia Praha SPS) a třetí Michal Durčák (SSK Vítkovice).
Čtyřhry žen se zúčastnilo 5 párů, které byly rozlosovány do dvou skupin. Z těchto dvou skupin postupovaly dva páry, které se pak křížem utkaly v semifinále. Vítězné páry postoupily do finále a poražené páry se utkaly v boji o 3. místo. Zvítězily Eva Uhrová (SportNES Ostrava) s Martinou Vaňkovou (SK Skivelo Olomouc). Na druhém místě byly Lucie Blažencová s Věrou Martínkovou (obě SSK Vítkovice) a třetí místo obsadily Nikol Franková s Michaelou Macíkovou (obě SportNES Ostrava).
Čtyřhra mužů, které se zúčastnily čtyři páry, se hrála systémem každý s každým. Zvítězili Lukáš Hošek (SK Olympia Praha SPS) a David Studýnka (SK Skivelo Olomouc), druzí byli Michalové Hýža a Durčák (oba SSK Vítkovice) a třetí Jiří Zeman a Antonín Hudi (oba SK Olympia Praha SPS).
Poslední kategorie mixu se zúčastnilo 6 párů, které byly podle losování nasazeny do dvou skupin a hrály systémem každý s každým. Vzhledem k časové tísni se hrálo jen do 11 bodů a vítězové skupin hráli přímo finále. Páry na druhých místech ve skupinách se utkali v boji o 3. místo a poražení ve skupinách o páté místo. V mixu zvítězili Milan Janča a Eva Uhrová (oba SportNES Ostrava), druhé místo obsadili manželé Antonín a Linda Hudi (oba SK Olympia Praha SPS) a třetí skončili Lukáš Hošek (SK Olympia Praha SPS) a Olga Čerňáková (SKN Plzeň).
Vítězové kategorií obdrželi medaile a diplomy.
Rád bych poděkoval přítomným pořadatelům z SK Olympia Praha SPS za dobře odvedenou práci a také ČSNS za podporu, že se MČR neslyšících v badmintonu mohlo opět uskutečnit.