Michal Stanovský prvním mistrem ČR v přespolním běhu neslyšících

0
617

První mistrovství ČR v přespolním běhu pro neslyšící v historii se konalo v sobotu 15. března v rámci Slezanského krosu 2014. Mezi slyšícími startovali i neslyšící, kteří byli potom hodnoceni ještě ve své kategorii.

I přes ošklivé počasí a silný vítr všichni doběhli do cíle. Michal Stanovský ze SportNES Ostrava prokázal roli favorita a ze všech 330 přítomných běžců doběhl do cíle druhý! Tím se v kategorii neslyšících stal mistrem ČR.

Další reprezentant v běhu Richard Helcel si ovšem taky nevedl špatně! V celkové kategorii muži mezi 35 až 44let skončil taky stříbrný. Mezi neslyšícími mu připadlo druhé místo. Třetí skončil František Kocourek, reprezentant v cyklistice. Jeho kolega z týmu David Studýnka za ním doběhl jako čtvrtý. Josef Procházka, účastník letní Deaflympiády v Sofii v orientačním běhu, skončil pátý. Nejmladším účastníkem ze všech neslyšících mužů byl na šestém místě Tomáš Černý.

Z přihlášených tří žen nakonec na start dorazily jen dvě – Lenka Hornová a Michaela Studýnková, členky SK Skivelo Olomouc neslyšících. V cíli rychlejší byla Lenka Hornová před Mchaelou Studýnkovou.

Fotky ze závodu jsou k shlédnutí na facebooku Český svaz neslyšících sportovců. Článek i celkové výsledky najdete na tomto odkazu: http://www.atletikafm.cz/news/pristi-sobotu-zahajujeme-bezeckou-sezonu/