Před Mistrovství Evropy ve futsalu neslyšících v Itálii, 13. – 22. října 2022

0
491

Mistrovství Evropy neslyšících ve futsalu bude teprve 6. ročníkem této historie. Toto ME bude probíhat právě v Itálii ve městě Montesilvano. Česká futsalová reprezentace se letos zúčastní díky kvalifikace, která se konala ve Švédsku v prosinci 2021. Z každé kvalifikační skupiny postupovali dva nejlepší ze čtyř týmu. Česká reprezentace obsadila 2.místo, kde porazila Azerbájdžán 8:5, kontumačně 5:0 s Wales, která se kvalifikace nezúčastnila z důvodu restrikcí okolo covidu ve Velké Británii a poslední zápas se bojovalo o první příčku, kde nakonec Česká reprezentace bojovným stylem padla a prohrála se Švédy 3:5.

Letos chceme získat velký úspěch na Mistrovství Evropy než tomu bylo před 4 lety, kde jsme obsadili 15.místo. Česká futsalová reprezentace bude toto ME hrát podruhé v historii, tím prvním bylo právě 4 roky zpět, které se odehrálo ve Finsku ve městě Tampere. Náš tým se teď důkladně připravil a má několik soustředění za sebou, jak se říká těžko na cvičišti, lehko na bojišti, teď je jenom otázkou to ještě předvést právě v Itálii a doufat v lepší výsledek. Další motivací pro reprezentaci je ta, že když se umístí na ME do 12. místa, tak automaticky postupují na Mistrovství Světa 2023 v Sao Paulo, v Brazílii. MS by měla být v listopadu, přesný termín ještě zatím není. Po úspěšné kvalifikaci, měli hráči zasloužené volno, samozřejmě mimo jiné trénovali ve svých futsalových týmech a připravovali se jak fyzicky, tak psychicky.

V roce 2022 začalo první soustředění v zimě na horách ve Špindlerovo mlýně, kde se vedení zaměřilo na fyzickou stránku a kondici. Další soustředění už byla zaměřená na futsal, přičemž všechny soustředění už byli jenom v hale. Soustředění bylo postupně v Luhačovicích, v Olomouci, v Pardubicích, v Ostravě a tím posledním se to zakončilo v Praze. Velké díky patří í týmum, proti kterým jsme si mohli zahrát přátelská utkání a výsledky proti prvoligovým týmům jako je Olomouc a Chrudim, kde jsme prohráli, ale výsledek byl pro nás slušným.

Výsledkově to pro reprezentaci nedopadlo, ale právě díky tomu mohli posbírat velmi důležité zkušenosti, které se budou právě hodit v Itálii. Další týmy z nižších ligách, kde si repezrentace hravě poradilo a porazila KFV Roub Vítkovice 10:4 a I.PSKN Praha vysokým výsledkem. V posledním soustředění se vedení zaměřilo na signály autu, rohu a přímých kopů, kde dopilovali další maličkosti a budou doufat, že díky těmto signálům to reprezentaci pomůže v zápase.

Vedení v čele hlavním trenérem nominovali tyto hráče, kde jistě uvidíte i nové tváře. Na pozici brankáře se vrátil Braneac po dlouhé rekonvalenci se svou rukou. Vrátil se českému týmu silnější. Novým a důležítým hráčem, kterým je Fellmann se do futsalu po dlouhé době v dobré náladě a v herní pohodě. Dalibor Jedlička nahradil hlavního trenéra Valáška, který se účastnit ME nemůže z pracovního důvodu.

NOMINACE:

Brankáři:

Braneac Martin

Minarik Radim

Hráči:

Benda Lukáš – kapitán

Fellmann Adam

Gajdošík Tomáš

Hartoš Radim

Hubáček Andreas

Let Petr

Lištvan David

Mašláň Jiří

Novotný Milan

Realizační týmy:

Jedlička Dalibor – hlavní trenér

Crkovský Jan – asistent trenér

Kolíska Jiří – vedoucí mužstvo

Knot Petr – fyzioterapie a masér

Před odletem jsme udělali menší rozhovory právě s novým trenérem Jedličkou a jeho slova byli „Sice jsme přišli o pár dobrých hráčů z osobních důvodů, ale dokázali jsme je skvěle nahradit“ Kapitán Benda poskytnul také rozhovor, kde povídal že se reprezentace zaměřila na všechno, taktiky, signály, brankářské techniky a další věci a pevně věří, že uděláme úspěch na Mistrovství Evropy. Držte nám palce.

Na Mistrovství Evropy se ve skupině C potkají s mistry Španěly a dále Dánsko a Polsko.

Ve středu večer tým odlétá z Prahy do Říma, kde nasednou na autobusovou vyprávu do Montesilvana na hotel. Ve čtvrtek máme odpočinkový den, lehký trénink a ceremoniál. V pátek dopoledne začíná první zápas se Španělskem v hale PalaCastagna. Pravděpodobně bude přímý přenos z italské strany nebo na naší facebookové stránce @czechdeaffotbal.

Druhý zápas se utkáme se Dánskem, se kterým už mají zkušenosti z února. Utkání začne v 10 hodin v neděli dopoledne v hale PalaRoma. Třetí utkání se hrajeme s Polskem v pondělí odpoledne v 15 hodin opět v hale PalaRoma. Případě výsledků, postupujících ze skupiny sledujte webovou stránku https://edfcmontesilvano2022.fssi.it/live-results/ či sociální sítě facebook a instagram pod názvem @czechdeaffotbal.

Rozpis skupina C

Pátek 14. října 2022, 11:00 hodin, hala PalaCastagna

Česko – Španělsko 

Neděle 16. října 2022, 10:00 hodin, hala PalaRoma

Česko – Dánsko

Pondělí 17. října 2022, 15:00 hodin, hala PalaRoma

Polsko – Česko

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno