Mistrovství světa v šachu neslyšících družstev mužů a žen

0
117

Mistrovství světa v šachu neslyšících družstev mužů a žen se konalo 14. – 24. září 2022 v hotelu Warsaw Deaf Centre, Holiday Park Hotel, Heroldów Street1B, ve Varšavě. Družstvo mužů ČR: Milan Orság, Tomáš Petráň, Martin Paulík a kapitán družstva Jiří Císař.
Družstvo žen: Anna Rývová a kapitánka Eva Borovičková.

14. září 2022 odjela vlakem – 1. skupina – Císař, Orság, Rývová – přímým spojem z Prahy do Varšavy. Do Varšavy přijeli v 14,30 h 2. skupina – Borovičková, Paulík, Petráň – odjela vlakem z Brna do Břeclavi a v Břeclavi přestoupili na vlak do Varšavy. Ubytování bylo v hotelu Holiday Park Hotel, Heroldów Street1B, Varšava. Je to velký hotel, moderní
budova. Měli jsme plnou penzi formou švédského stolu. Pokoje jsme měli tři dvoulůžkové s vlastní koupelnou. Vrátili jsme se 24. září společně vlakem, 1. skupina byla v Praze v 18,15 hodin. Brňáci – 2. skupina přestoupila v Bohumíně na vlak do Brna a v Brně byli v 16,00 hodin.


Organizátoři odvedli dobrou práci. Hrálo se s elektronickými šachovnicemi a zápasy mužů a žen se vysílaly živě na internetu. I tak se mohli diváci dívat doma na internetu na partie šachu a každý den se vysílalo živě přes Youtube během turnaje. Během zápasu mohl fotografovat jen fotograf pověřený pořadatelem. V sále se nesmělo mít sluchadlo, mobil a hodinky. Kdo to měl dostal kontumačně. V sále dne 20. září prezident ICCD Gardner předal diplom – Milan Orság získal titul Grandmaster ICCD.

Ve čtvrtek 15. září na slavnostním zahájení se konalo představení jednotlivých států. Pořadatel všem zúčastněným poděkoval. Každý účastník dostal tričko. Certifikát o účasti. U mužů se zúčastnilo 12 států – 59 mužů – z toho jedna žena a hrálo se švýcarským systémem 9 kol – 90 minut + za každý tah 30 sekund. Mistrem světa neslyšících družstev mužů se stal tým Chorvatska, na druhém místě tým Ukrajina a třetí místo tým Polska. Naši muži se umístili na 8. místě.

Výsledky :
https://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/tdr_4714/

U žen se zúčastnilo 7 států – 21 žen a hrálo se každý s každým – 90 minut + za každý tah 30 sekund. Ukrajinky s přehledem a suverénně porazily všechny státy a staly se pošesté mistryněmi světa neslyšících družstev žen. Na druhém místě se umístil ženský tým Lotyšsko a třetí místo získalo Polsko. Naše ženy se
umístily na 6. místě.


Výsledky:
https://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/tdr_4717/index.html

Na předávání cen a medailí pořadatel turnaje všem zúčastněným dal potvrzení o účasti a každému státu dal jednu pamětní plaketu.Účast na Mistrovství světa v šachu nám byla umožněna díky podpoře NSA, kterému patří naše poděkování.


Officiální webová stránka: https://chessdeafwarsaw2022.com/
Facebook: https://www.facebook.com/people/2022-ICCD-World-Deaf-Team-Chess-Championhips/100083189683928/
Zapsala: Eva Borovičková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno