Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2021

0
480

V kongresovém sále pražského Top Hotelu se konal ve čtvrtek 24. března galavečer Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2021. Čtyři sluchově postižení sportovci získali v rámci ankety krásná ocenění – tenista Jaroslav Šmédek, judistka Julie Švecová a beachvolejbalisté Jan Žídek jr. a Šimon Bambas.   

Tenista Jaroslav Šmédek (19 let) získal v kategorii Junior první místo, o které se podělil s plavcem Jonášem Kešnarem (tělesně postižený). Kromě prvenství se umístil i v elitní desítce vyhlášených sportovců (9. místo). Šmédek, člen SK Olympia Praha SPS, se stal vloni mistrem na evropském šampionátu neslyšících v tenise na Krétě, kde rovněž získal 3. místo ve smíšené čtyřhře s neslyšící Kateřinou Blaščíkovou.

Tenista Jaroslav Šmédek (foto zdroj: ceskatelevize.cz)

Judistka Julie Švecová (37 let), členka SK SKIVELO neslyšících Olomouc, získala ocenění Objev roku společně s Adamem Peškou, který se věnuje boccia. Švecová se postarala vloni o velké překvapení, když s přehledem vyhrála Mistrovství světa neslyšících v judu ve Francii.

Julie Švecová přijímá ocenění za Objev roku 2021 (foto zdroj: paralympic.cz)

Beach volejbalisté Jan Žídek jr. (19 let) a Šimon Bambas (19 let) z SK Olympia Praha SPS získali na loňském Mistrovství světa v beach volejbalu v Polsku 3. místo, historicky první cenný kov. V anketě v kategorii Kolektiv roku 2021 se umístili na 3. místě.

Beach volejbalisté Šimon Bambas a Jan Žídek jr. (zdroj foto: Oldřiška Žídková)

„Pocit to byl skvělý a bylo to pro mě a myslím, že i pro Bambiho nečekané, že nás vyhlásí a budou nám předávat nějakou cenu, když to byl v podstatě náš první velký turnaj. (MS v Polsku) Je pravda, že už jsme měli za sebou Mistrovství Evropy na Ukrajině v roce 2018, ale tam jsme se nedostali tak daleko, i když nám chyběl malý kousek. Spíš to byla zkušenost do dalších let. Měl jsem tušení, že na Vyhlášení sportovců bude o nás zmínka, ale to 3. místo jsem opravdu nečekal. Jsem velmi rád a nadšený, že jsme tuto cenu dostali, a je to také větší motivace do budoucnosti.“ (Jan Žídek jr.)

Celkovým vítězem ankety se stal tělesně handicapovaný lukostřelec David Drahonínský – dvojnásobný medailista z paralympijských her v Tokiu.

Kompletní výsledky z Vyhlášení nejlepšího handicapovaného sportovce najdete zde na odkazu.

Záznam Vyhlášení nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2021 je možné shlédnout zde na odkazu.

Zdroj: ČSNS, paralympic.cz, ceskatelevize.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno